Szwendająca niedziela

22 List

Jestem nocnym markiem. Potrafię błyskawicznie dostosować się do rytmu weekendowego, kiedy idę spać około godziny czwartej/piątej i wstaję w okolicach dziesiątej. Po takiej jednej nocce zmuszam się, żeby położyć się wcześniej niż o godzinie trzeciej. Za to w drugą stronę jest gorzej – cały tydzień staram się przestawić w nienaturalne dla mnie warunki dzienne. Najgorsze są weekendy planszówkowe; Jakoś tak się złożyło, że kiedy pięć lat temu nasza trójka zaczęła się spotykać, żeby najpierw bawić się w RPG, potem w planszówki, wszystkim nam bardziej pasowały godziny od zmierzchu do świtu. Zostało, i tak właśnie rozpoczął się cykl comiesięcznych dni ‚szwendających’.

Dzień szwendający, to taki, kiedy po całonocnym móżdżeniu idę spać w okolicach godziny ósmej. Po dwóch, maksymalnie trzech godzinach snu, rozpoczynamy szwendanie. Tak właściwie nic się nie chce – ani lurkować na sieci, ani czytać, ani grać. Oczywiście przy dwóch młodych damach nie da się nic nie robić, ale podczas takich dni wszystko rozciąga się w czasie i przestrzeni, a podświadomie czeka się na pierwszą możliwość złożenia kości w pozycji horyzontalnej. Ale kiedy ta nadchodzi, automatycznie się rozbudzam – przynajmniej na tyle, żeby skorzystać jakoś z wieczora. Jak? Na przykład oglądając Scotta Pilgrima.

Wieczór po dniu szwendającym, to idealny moment na zobaczenie tego filmu. Wystarczająco śpiący, żeby grzało mnie, czy film przekracza granice kiczu – wystarczająco rozbudzony, żeby docenić wszechobecne komiksowo-growe smaczki i zrozumieć, że pomijając formę, chodzi też o jakiśtam przekaz. Whatever. Pytanie tylko, czy ktokolwiek spoza grona geeków będzie w stanie Scotta docenić. Jeśli nie, trudno – ja uważam, że był zajebisty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: